ייעוץ וליווי כלכלי עסקי

כי ניהול כספי החברה הוא עניין למקצוענים

ייעוץ כלכלי לבעלי חברות ועסקים

לא ניתן לצפות מבעל חברה לשלוט במטרייה המקצועית, ולצד זה להבין גם בגיוס עובדים, ניהול פרויקטים, שיווק, מכירות, התנהלות עם בנקים וגם בניהול פיננסי של החברה. מנהל טוב יודע להאציל סמכויות ולשכור אנשי מקצוע בכל תחום ותחום, במיוחד כשזה מגיע לצד הפיננסי.

הגישה שלנו אומרת: ניהול כספים בחברה הוא עניין למקצוענים.
לכל חברה יש הנהלת חשבונות ורואה חשבון אשר עסוקים בעבר הפיננסי של החברה ובתיעוד שלו, אך זו היסטוריה. עם זאת, כשזה מגיע לקבלת החלטות והתנהלות כספית שוטפת – מרגישים רוב בעלי העסקים לבד. ניהול נכון של תזרים המזומנים וניהול תקציב גמיש עומדים בבסיס הניהול הפיננסי. כלים אלה ואחרים אנו מקנים ללקוחותינו בתהליך הליווי, מה שנותן ללקוחותינו זמן ושקט להתמקד בדברים החשובים ביותר: שיווק, טיפול בלקוחות אסטרטגיים וחשיבה לטווח ארוך בעניינים שונים.

צמיחה מתוכננת מתוך רוגע

רוב בעלי החברות בישראל מעידים כי הדבר שמדיר שינה מעיניהם הוא מצב חשבון הבנק שלהם. מצב לקוי בחשבון הבנק הוא לא הגורם לבעיות, אלא התוצאה של ניהול לקוי.
העברת השרביט למומחים תורמת לחברה במספר היבטים:

ניהול איכותי של תחזית תזרים המזומנים

שבא לידי ביטוי בשקט תעשייתי עם הבנק, חיזוק מערכת היחסים והאמון עם הבנקאי, שיפור הוודאות מול לקוחות וספקים בתחום הגבייה, דרוג אשראי גבוה וצמצום הוצאות המימון.

שיפור בקבלת ההחלטות הכלכליות

על ידי תכנון ובקרת תקציב, תמחיר, ניהול מרכזי רווח, בדיקת כדאיות פרויקטים, בניית מודל תמרוץ עובדים מתאים, התייעלות ופיקוח על הנהלת החשבונות.

שירותים למשרדי רו"ח

מרבית רואי החשבון מעדיפים להתמקד בתחום התמחותם, בין אם הוא הנח”ש, דו”חות כספיים, דווחים לרשויות, מיסוי וכדומה. למרבית משרדי רואי החשבון אין מחלקה כלכלית הנותנת מעטפת פיננסית כלכלית ללקוח. אנחנו משמשים כמחלקה כלכלית מלאה או חלקית במשרדי רואי חשבון קטנים ובינוניים.

סמנכ"ל כספים במיקור חוץ

ליהנות מסמנכ”ל כספים במשרה חלקית כמו בחברה גדולה. סמנכ”ל הכספים בונה את תחזית ההתפתחות של החברה, מטמיע תכנון מול ביצוע של תקציב, תמחיר ותזרים מזומנים, מפקח על הנהלת החשבונות, מסייע לייעל את מבנה ההוצאות, מלווה בפן העסקי עם לקוחות וספקים, עם המערכת הבנקאית, עם העובדים וכן בונה מערך דווחים לניהול ובקרה של פעילות החברה.

השתתפות בישיבות דירקטוריון

פגישה חודשית לניתוח מצב החברה, דווח של המנהל/ים על מה קרה החודש ודיון בבעיות אסטרטגיות העולות מתוך הפעילות השוטפת. לפני הפגישה תתבצע הכנת דו”חות ניהוליים לצורך דיון אפקטיבי.

ניהול אשראי שוטף

אנשי הכספים שלנו בונים ומנהלים את תחזית תזרים המזומנים חודשים קדימה. אנחנו מייצגים את הלקוח באופן שוטף בעבודה מול המערכת הבנקאית, תהליך של בניית אמון עם מקבלי ההחלטות בבנק, דואגים לאשראי לטווח קצר לפי צורך ומשפרים תוך כדי התהליך את דרוג האשראי של הלקוח באופן משמעותי, במיוחד כעת, כאשר דירוג האשראי הפך להיות קריטי ביכולת העסק לגייס אשראי.

תכנון תקציב ובקרה שוטפת

ליווי הלקוח בתהליך בניית התקציב השנתי, עדכונו במהלך השנה לפי הצורך וביצוע בקרה חודשית על התוצאות שהושגו ביחס לציפיות. ניהול תקציב שוטף מציף בעיות בחברה ומשמש מצפן לכווני ההתפתחות שלה.

ייעוץ פיננסי-תפעולי

אנחנו רואים את החברה כמקשה אחת, שכל הזרועות שלה צריכים לעבוד בהרמוניה. לכן, אנו רואים בייעוץ תפעולי – בנוגע למלאי, עובדים ותשומות תפעוליות אחרות – כחלק בלתי נפרד מהייעוץ הפיננסי.

ניהול תהליכי גבייה שוטפים

ניהול תהליך הגבייה מגופים גדולים כמו רשויות, משרדי ממשלה, חברות ממשלתיות, חברות ציבוריות, חברות היטק ואחרות. תהליך זה דורש מיקוד, סדר, כלי ניהול ויכולת בינאישית כמו תהליכי מכירה. אנחנו נבצע זאת עבורכם.

ליווי עסקי

יועץ מנוסה שמייעץ לבעל העסק לפי הצרכים  המשתנים, מכיר את האתגרים של העסק, משמש כיועץ בשוטף ובעת הצורך גם ‘חבר טלפוני’ לכל דבר ועניין בתחומים העסקיים והכלכליים.

מנטורינג עסקי

חניכה של מנכ”לים, סמנכ”לי כספים וחשבים צעירים בתחום הכספים על מנת לשדרג את יכולותיהם המקצועיות ולתת להם כלים להתמודד עם הגורמים הרלוונטיים, בין אם פנימיים או חיצוניים לארגון.

פינוי ומיקוד מנהלי החברה

לטיפול בעניינים החשובים ביותר: פיתוח עסקי, שיווק, טיפול בלקוחות אסטרטגיים, ניהול עובדים ופיתוח החברה